Miera apbalvojums

World Peace Prayer Society (WPPS) izsaka atzinību par Draugu loka 30 gadu darbu

Bruno Gröning-Freundeskreis: PeacePole-Verleihung: v.l. Deborah Moldow, Dieter Häusler und Birgit Häusler bei der Übergabe des Peace Pole Awardsv.l. Deborah Moldow, Dieter Häusler und Birgit Häusler bei der Übergabe des Peace Pole Awards

Ņujorka. Apvienoto Nāciju Organizācijai (ANO) piederošā World Peace Prayer Society (WPPS) 2013. gada 23. maijā pasniedza atzinības kausu Peace Pole Award Bruno Gröninga Draugu lokam. Svinīgā ceremonija notika pēc United Nations Staff Councils (UNSRC) ielūguma ekumeniskajā Tillmana kapellā Apvienotajās Nācijās.

Apvienoto Nāciju pārstāve Debora Moldova savā runā uzsvēra Bruno Gröninga Draugu loka un Bruno Gröninga mācības, tas ir, dziedināšanas garīgā ceļā nozīmi. Katra cilvēka izdziedināšana ir cieši saistīta ar mieru priekš visiem cilvēkiem un par to viņa pateicās Bruno Gröninga Draugu lokam par 30 nesavtīga darba gadiem. Pasniedzot Peace Pole, viņa piemetināja: „Tas ar vienu miera lūgšanu savieno debesis un zemi.” Starptautisko Peace Pole projektu radīja Masahisa Goi (1916-1980), kurš pēc Hirošimas notikumiem veltīja savu dzīvi mieram pasaulē. Šīs neatkarīgās organizācijas mērķis ir apvienot visu tautu cilvēkus ar vārdiem: „May Peace Prevail on Erth” („Lai uz zemes valda miers”). WPPS iestājas par pasauli, kurā tiek respektētas visas kultūras, tradīcijas, reliģijas, etniskās grupas un dzīves formas. Šo atzinību savā laikā saņēmuši arī Nobela Miera prēmijas laureāti Māte Terēze un Dalai Lama un pāvests Jānis Pāvils II.

Svinību laikā tika demonstrēts fragments no filmas par Bruno Gröninga dzīvi un Bruno Gröninga Draugu loka darbību visa pasaulē. Bruno Grönings (1906-1959) pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados kļuva pazīstams caur neparastām izdziedināšanām, kas notika, pateicoties dzīvības spēka, ko viņš sauca par „Heilstrom”, uzņemšanai. Bruno Grönings savas dzīves laikā darīja mums zināmu, ka cilvēks pats var atgūt veselību un būt laimīgs, un arī šodien notiek apbrīnas vērtas izdziedināšanas pat no par nedziedināmi atzītām ķermeņa un dvēseles slimībām. Bruno Gröninga Draugu loks ir viena no lielākajām organizācijām pasaulē dziedināšanai garīgā ceļā, tā informē interesentus par to, kā šo garīgo spēku var uzņemt sevī un izmantot savai veselībai.

Draugu loka vadītājs Dīters Häuslers saņēma Peace Pole apbalvojumu no Apvienoto Nāciju pārstāves Deboras Moldovas rokām Draugu loka vārdā, sakot: „Šis apbalvojums ir atzinība Bruno Gröningam par viņa mūža darbu un vienlaicīgi visiem Bruno Gröninga Draugiem visā pasaulē, kuri miera, mīlestības, harmonijas vēsti un dziedināšanas garīgā ceļā iespēju dzīvo visiem par paraugu un nodod tālāk.” Viņš stāstīja, kā kopīgi saticībā strādā draugi no Ziemeļīrijas un Īrijas un par neierastām draudzības saiknēm starp grieķu un turku draugiem un to, kā Izraēlas draugi palīdz un atbalsta draugu kopas Palestīnā, tā īstenojot dzīvē vārdus „Lai uz zemes valda miers.”

Mitschnitt der Preisübergabe am 23. Mai 2013 in der Tillmann Chapel in New York

Dokumentarfilm

Dokumentālā filma:
„Bruno Gröninga fenomens”

Demonstrēšanas datumi daudzās pilsētās visā pasaulē

Grete Häusler-Verlag

Grētes Häusleres izdevniecība: Plaša grāmatu, žurnālu, CD, DVD un kalendāru izvēle

fwd

Izsakās zinātnieki: Interesanti aspekti no Bruno Gröninga mācības