Bruno Gröninga Draugu loks

Starptautiska apvienība dziedināšanai garīgā ceļā

Frau Häusler in New YorkBruno Gröninga Draugu loks ir brīvprātīga cilvēku apvienība, kuri ir atzinuši Bruno Gröninga mācību par sev noderīgu un vērtīgu un to pielieto.

Draugu loka dibināšana

Bruno Gröninga Draugu loka dibinātāja ir Grēte Häuslere (1922-2007). Viņa iepazinās ar Bruno Gröningu 1950. gadā un pati jau pirmajā tikšanās reizē piedzīvoja izdziedināšanu no trim nedziedināmām saslimšanām. Tūlīt pēc tam viņa kļuva par tuvu Bruno Gröninga līdzstrādnieci un izveidoja Draugu kopas Austrijā. Pēc Bruno Gröninga nāves 1959. gadā viņa konstatēja, ka izdziedināšanas turpina notikt. 1979. gadā viņa nodibināja Draugu loku. Tā uzdevums ir saglabāt Bruno Gröninga garīgo mantojumu nākamajām paaudzēm un piedāvāt cilvēkiem palīdzības un dziedināšanas iespēju.
Sākumā tā bija tikai neliela domubiedru grupa, taču 80. gadu beigās sākās strauja izaugsme. Šodien Bruno Gröninga Draugu loks, ko vada Dīters Häuslers, Grētes Häusleres dēls, ir viena no lielākajām pasaulē aktīvajām apvienībām dziedināšanai garīgā ceļā.

Vietējas Draugu kopas visā pasaulē

Pašlaik visās Eiropas valstīs, kā arī visos pasaules kontinentos, kopumā vairāk nekā 100 valstīs, pastāv vietējās Draugu kopas. Draugi, kas apvienojušies tajās, ik pēc trim nedēļām tiekas kopas stundās. Līdztekus vietējām Draugu kopām pieaugušajiem, arī jaunieši un bērni var apmeklēt savas tiem paredzētās kopas stundas. Arī šeit notiek izdziedināšanas. Turklāt ārstiem, dziedniekiem un citiem medicīnas speciālistiem pastāv Medicīniski zinātniskā speciālistu grupa (MWF).

Nepastāv nekādas finansiālās, reliģiozās vai medicīniskās prasības

Bruno Gröninga Draugu loks tiek finansēts tikai un vienīgi no brīvprātīgiem ziedojumiem, un visi palīgi darbojas sabiedriskā kārtā bez atlīdzības savā brīvajā laikā. Draugu loks nav piesaistīts nekādai konkrētai reliģijai vai konfesijai. Tajā ir cilvēki no visām lielākajām pasaules reliģijām.

Atbilstoši Bruno Gröninga paraugam, Draugu lokā netiek uzstādītas diagnozes, veiktas terapijas, nenotiek izmeklējumi vai ārstēšana. Tāpat arī neviens netiek atrunāts no ārstu apmeklējumiem, medikamentu lietošanas, terapijām vai operācijām. Pēc Gröninga vārdiem, katra izdziedināšana ir Dieva žēlastības akts. Tādēļ Bruno Gröninga Draugu lokā arī netiek doti nekādi izdziedināšanas apsolījumi.

Dokumentarfilm

Dokumentālā filma:
„Bruno Gröninga fenomens”

Demonstrēšanas datumi daudzās pilsētās visā pasaulē

Grete Häusler-Verlag

Grētes Häusleres izdevniecība: Plaša grāmatu, žurnālu, CD, DVD un kalendāru izvēle

fwd

Izsakās zinātnieki: Interesanti aspekti no Bruno Gröninga mācības