Healings from Sudeck syndrome

Heilung von Sudeck-Syndrom

Healing from Sudeck's syndrome

Vera Beritic (59), Split (Croatia)

When I broke my left shoulder on January 31, 1996 my life fundamentally changed. Related to this was a nerve paralysis (nervus radialis) of my left hand and forearm. Four weeks in a plaster cast followed. The hand was violet coloured and swollen. I had very severe pain. Because of an allergy I couldn't take any painkillers. After the cast was removed I received physiotherapy.

Číst dál...

Heilung von Sudeck‘scher  Erkrankung am rechten Fuß

Healing from Sudeck‘s atrophy of the right foot

Velitschka Georgieva Schakanska (45), Bulgaria

Actually, everything should have been all right after a good three weeks in a plaster cast and the subsequent physical therapy. I had broken my right foot in October, 2004. Everything pointed toward a good healing process. However, in January, 2005 I suddenly got very severe pain in the same foot. The doctors told me it was Sudeck's atrophy. In spite of the pain medication and additional physical therapy, continual pain restricted my movement considerably.

Číst dál...

Výpomoc po znehybnení kolena sadrou

Pán W. W. (64), Heidelberg (Německo)

Ako 54 ročný (1981) som si poranil ľavé koleno. Po štvortýždňovom bezúspešnom ošetrovaní som bol v júli 1981 operovaný. Lekári mi diagnostikovali poškodenie meniskusu, roztrhnuté väzivo, rozštiepené jabĺčko v kolene a poruchy chrupaviek. Mal som najťažšie bolesti. Tri mesiace po operácii bolo koleno v narkóze "mobilizované", t. j. prehnuté a tak zafixované - bez úspechu. Pre mňa nasledovalo 11-ročné utrpenie. Každý druh ošetrenia, liekov, injekcií, gymnastika, pohybová terapia ostali bez trvalého úspechu. V apríli 1982 bol určený Sudeck. Vo dne, v noci bolesti, ktoré sa prostriedkami proti bolesti len ľahko potlačili. Už som nemohol opustiť ani byt.

Vo februári 1992 som sa naučil prijímať liečivý prúd podľa Bruna Gröninga. Zrazu som jeden celý deň vôbec nemal bolesti a takých dní stále pribúdalo. Dnes nemám žiadne bolesti a mám znova radosť zo života.

Výpomoc po znehybnení pravého predloktia

Pani E. K. (50), Papenburg (Německo)

Po zasadrovaní (jún 1990) sa u mňa, podľa lekárskej diagnózy, vyvinul Sudeck II. stupňa. Prsty boli znehybnené a ohnuté ako pazúry. Nepatrné dotknutie mi spôsobilo neznesiteľné bolesti, ktoré sa ťahali až do lopatky a po šiju. Bolo to také zlé, že mi z toho bývalo nevoľno. Rameno som mohla zdvihnúť len po lopatku. Všetky lieky a ošetrenia (kortizon a váliové tablety, elektroliečba, vodoliečba, pohybové kúpele, masáže, parafínové masáže, lymfo-drenáže) nepriniesli zlepšenie. Ostali bolesti a obmedzenia. V mojom povolaní pokladníčky som viac nemohla ostať a musela som požiadať o dôchodok. Sotva som sa mohla postarať o seba a o moju domácnosť (čistenie zemiakov, čistenie okien. . . ).

V marci 1992 som sa dozvedela o učení Bruna Gröninga. Už pri uvedení som cítila uľahčenie. V júni 1992 som už mohla vysadiť všetky terapie a od februára 1993 sú moje prsty úplne pohyblivé a bolesti zmizli.

Dokumentarfilm

Dokumentární film:
Fenomén
Bruno Gröning”

Data filmových představení v mnoha městech celosvětově

Nakladatelství Grete Häusler Verlag

Nakladatelství Grete Häusler Verlag: Velký výběr knih, časopisů, CD, DVD a kalendářů

fwd

Vědci přicházejí ke slovu:
zajímavé aspekty k
učení Bruno Gröninga