Uzdravení migrény

Àgnes Szilágyi (58), Pécs (Ungarn)

Uzdravení z migrény

Ágnes Szilágyi (58), Pécs (Maďarsko)

Od mých 13 let, tedy skoro 45 let jsem měla migrénu. Minimálně jedenáct, až dvanáct dnů v měsíci byly vyskytující se záchvaty, provázeny silnými bolestmi hlavy, zvracením a problémy s koncentrací. V průběhu záchvatu byl každý smyslový orgán ještě citlivější, každý zvuk zatěžoval, samotné světlo vyvolávalo bolest. Bylo to strašné, bezmála nesnesitelné. Nehledíc na tělesnou slabost, dostavilo se ještě zvedání žaludku a zvracení. Zkoušela jsem záchvaty mírnit Algopirinem, Demalgonem a nespočetnými medikamenty, ale bohužel nepomohl žádný z nich.

Číst dál...

Healing from 40 years of constant migraines

Frau Verica Jovanovic (62), Split (Croatia)

In 1966, at the age of 20, I got the first severe headaches, which appeared after my night shift. I am a nurse by profession and care for the patients after operations. This work carries a lot of responsibility and is very demanding, above all at night. The headaches would appear once a week after every night shift, extending from my forehead to the temples.

Číst dál...

Healing from 40 years of migraines

Annegrete Schmidt (60), Heide (Germany)

At 11 years of age, I often got severe headaches, which became more intense in the following years. At about 18, I would have migraine-like headaches at least every four weeks that lasted a full three days, and in especially severe cases five days. My father, too, suffered all his life from the same ailment. The migraine attack always began with very severe pain which would move up from my neck to my forehead. The entire left half of my face, including my scalp, would become numb and insensitive.

Číst dál...

Heilung von Augenmigräne

Healing migraine of the eyes

Mario Breuer (40), Kerkrade (Netherlands)

In 1975 I suddenly had severe visual disturbances. Within a few minutes I lost almost all my vision. This condition lasted about half an hour. After that, the attacks recurred about every six months. Later I also got headaches that were sometimes very severe, and I would frequently have to throw up. The headaches and vomiting always occurred immediately after the visual disturbances had stopped. Then the pain would continue all day long. Over the years I gradually started to fear that I would lose my eyesight completely. In general, I was able to control my fear and avoided reading very long because I wanted to take the strain off my eyes. Finally the ophthalmologist diagnosed "migraine of the eyes". He said nothing could be done and I would have to live with it. He, too, suffered from the disease.

Číst dál...

Healing from chronic back problems, allergies, migraine, pain in both knees, and calcaneal spurs on both heels

Horst-Hubertus Krug (65), Konstanz (Germany)

At 13, I was treated for the first time by an orthopedist for severe back pain. I had grown around 8 inches in one year. My cervical, thoracic and lumbar vertebrae showed considerable deformation with extremely painful consequences. In 1968, at the age of about 21, I also became allergic to various foods, sweets, beer, and solvents in paints and lacquers. My reactions were attacks of sweating, circulatory problems almost to the point of unconsciousness, and vomiting. In the same year – 1968 - I began to suffer from migraines with severe headaches and photosensitivity. It was a pulsating, sharp pain above the temples on both sides. In the mid-nineties, pain became noticeable in both knees. An x-ray examination revealed arthritis. From 2006, on I wore heel cushions in my shoes that were recommended by my family doctor. Painful heel spurs had gradually formed on both feet.

Číst dál...

Uzdravení z škodí podmienená alergiou

Pani R. L. (50), Galway (Irsko)

Pred 10 rokmi som zo dňa na deň reagovala alergicky na nasledovné potraviny: banány, jablká, pomaranče, čokoláda, vajcia, jahody a káva. Už po najmenšom množstve začala okamžite migréna, takže pre zvyšok dňa som musela ležať v tmavej miestnosti. Bolesti boli zakaždým takmer neznesiteľné. Tablety od bolesti, ktoré mi predpísal lekár, nepomohli.

Pri mojom uvedení do učenia Bruna Gröninga v auguste 1994, som zažila spontánne vyliečenie. Odvtedy sa nikdy viac neobjavil záchvat a znova môžem všetko jesť.

Uzdravení z škodí pri menštruácii

Pani H. W. (40), Saarbrücken (Německo)

Viac ako 10 rokov som počas mojej periódy trpela záchvatmi migrény. Neznesiteľné bolesti, ktoré vyžarovali od hlavy do ramena, zvracanie, závraty, dráždivosť sa ťahali vyše dva dni a nútili ma, napriek prostriedkom od bolesti (migränin, thomapyrin), k úplnému kľudu na lôžku.

Asi za 6 týždňov po uvedení do učenia Bruna Gröninga, v novembri 1991, som cítila výrazné zlepšenie. Od jesene 1992 som od záchvatov migrény oslobodená.

Uzdravení z škodí pri menštruácii

Pani K. H. (48), Bremen (Německo)

Po rozchode s mojím mužom som mávala počas menštruácie migrénové záchvaty s neznesiteľnými, bodavými, úderovými bolesťami od záhlavia do pravého spánku, k tomu nevoľnosť, návaly potenia, ako i citlivosť na svetlo a na zvuky. Najhoršie bolesti som miernila s ergo - lonaridom (4 čípky/deň). Po záchvatoch som bola často kvôli vyčerpaniu celý týždeň práce neschopná.

V r. 1993 som bola uvedená do učenia Bruna Gröninga a ihneď potom som ostala bez obtiaží. Po nejakom čase sa vyskytli ešte raz tri záchvaty, oveľa kratšie než obvykle, ale prudšie. Odvtedy som úplne bez tohoto zaťaženia.

Uzdravení z poruchami videnia

Pani L. J. (18), Maastricht (Holandsko)

Od 5 rokov, keď som v škole mala silné napätie, ako napr. testy, dostala som veľmi silné bolesti hlavy, oči sa mi triasli a nejaký čas som nič nemohla vidieť. Pomohli už len tablety a zdržiavanie sa v tmavej miestnosti. Lekár mi určil migrénu a predpísal mi paracetamol-tablety. Počas záchvatu som ich mala brať. Bolesti síce povolili, ale nezmizli úplne a pretrvávali hodiny.

V marci 1994 som bola uvedená do učenia Bruna Gröninga. Na vyliečenie som nemyslela. A predsa po týždni som bola vyliečená. Úplne odlúčená od tohoto zaťaženia som zvládla skúšku na neobvykle dobré známky. Viac sa žiaden záchvat nevyskytol.

Uzdravení z poruchami reči

Pani U. T. (39), Hamburg (Německo)

16 rokov som trpela migrénami, zo začiatku častejšie, potom 3 až 4x do roka. Obtiažami pri záchvatoch boli silné bolesti hlavy, poruchy rovnováhy, slzenie, pálenie očí, časté zvracanie, precitlivelosť na svetlo, poruchy reči. Lekári, ktorých som navštívila, mi radili, nechať si počas záchvatu urobiť EEG, čo však pre mňa bolo nemožné. Ani tablety nepomohli.

Tri mesiace po mojom uvedení, v novembri 1991, som mala pocit, akoby na moju hlavu pôsobil silný tlak. Odvtedy som od migrény oslobodená.

Uzdravení z škodí nešpecifické formy

Pani N. D. (49), Juhoslovanov (Německo)

Po niekoľké roky som občas dostala záchvaty migrény s búchaním v celej hlave, najviac však na šiji a spánkoch, spojené s nevoľnosťou a zvracaním. Od uvedenia do učenia Bruna Gröninga záchvaty jednoducho zmizli.

Dokumentarfilm

Dokumentární film:
Fenomén
Bruno Gröning”

Data filmových představení v mnoha městech celosvětově

Nakladatelství Grete Häusler Verlag

Nakladatelství Grete Häusler Verlag: Velký výběr knih, časopisů, CD, DVD a kalendářů

fwd

Vědci přicházejí ke slovu:
zajímavé aspekty k
učení Bruno Gröninga