Uzdravení artritidy a polyartritidy

Heilung von Arthritis und Depressionen

Healing from arthritis and depressions

Richard Leo (61), Buffalo (USA)

At 21 I was diagnosed as having arthritis in the region of the cervical spine, as a result of which I couldn't turn my head. When with great effort I did turn my head I could hear a loud grinding in the calcified joints.

Číst dál...

Heilung von chronischer Polyarthritis

Dagmar M. (34), Deutschland

[1] Anfang 1988 traten bei mir erstmals Schmerzen in den Fußgelenken auf. Diese verschwanden nach dem Wechsel zu offenen Schuhen wieder. Während meiner Schwangerschaft im Frühjahr 1988 traten erneut Schmerzen in den Hand- und Kniegelenken auf. Ende September kamen Schmerzen im Nacken und in den Fingern, Knien und Handgelenken dazu, und einige Zeit später machten sich auch noch Gelenkschwellungen bemerkbar. Mir wurden Medikamente verordnet, zunächst Diclofenac 50 mg, dann Protaxon, die nur eine Linderung der Beschwerden bewirken konnten. Ärztlicherseits wurde eine Rheumaerkrankung (chronische Polyarthritis) festgestellt.

Číst dál...

Uzdravení z reuma (primárna chronická polyartritída)

Pani D. M. (34), Köln (Německo)

Začalo sa to bolesťami zhybov na chodidle, rukách, prstoch a kolene. Potom pristúpili opuchy kĺbov. Lekársky bola určená diagnóza: "reuma kĺbov" (primárna chronická polyartritída s ťažkým priebehom). Dostala som antireumatiká ako voltaren a protaxon, ktoré však len tíšili bolesti. Chodenie na dlhšiu vzdialenosť mi padlo vždy ťažšie. Na lakťoch sa vytvorili uzlíky. Zvlášť každodenné vybavovania boli už ťažko možné. Ruky sa začali meniť, nemohla som ich už položiť rovno vystreté na stôl.

Tri mesiace po uvedení do Krúžku priateľov Bruna Gröninga, v apríli 1989, ustúpili postupne všetky opuchy a hrčky a môj stav sa zlepšoval. Dnes sa viem opäť postarať o moju domácnosť, a to bez bolestí. Odvtedy nenastali žiadne opuchy ani bolesti kĺbov, ruky môžem opäť položiť vystrené na stôl. Som úplne oslobodená od kĺbovej reumy.

Uzdravení z reuma (primárna chronická polyartritída)

Pani E. K. (53), Wismar (Německo)

Od r. 1989 som mala v rukách, kolenách, priehlavkových zhyboch a v prstoch na nohách ťahavé bolesti. Ruky boli tiež napuchnuté a na prstových zhyboch vznikli uzlíky. Bola určená reuma zhybov. Lieky pomáhali len k zmierňovaniu bolestí. Ako kuchárka som viac v mojom povolaní pracovať nemohla.

V júli 1991 som bola uvedená do učenia Bruna Gröninga. Na rukách bol úspech okamžite citeľný a viditeľný; čoskoro začalo zlepšovanie na nohách. Po niekoľkých mesiacoch zmizli všetky opuchy a bolesti kĺbov, dokonca aj reumatické uzlíky na kĺboch prstov. Som taká vďačná, že odvtedy môžem bez liekov vykonávať zasa všetky práce.

Uzdravení z reumatické potiaže (často lékařské "diagnosy" bez další diagnostiky)

Pani Ä. A. (79), Paderborn (Německo)

Od mojich 14 rokov som trpela na silné reumatické potiaže, ktoré vekom veľmi pribúdali. Ťahavé bolesti v ľavom ramene, v pleci, kĺboch a k tomu stuhnutosť. Môj lekár len povedal: "S tým musíte žiť, s tabletami a injekciami sa dajú len zmierňovať bolesti. " Nakoniec som sa nemohla už sama ani obliecť ani vyzliecť, vstať zo stoličky som mohla len s palicou. Stávala som sa nepohyblivejšia.

V novembri 1993 som bola uvedená do učenia Bruna Gröninga a hneď som pocítila liečivý prúd. Odvtedy začali bolesti slabnúť a stuhnutosť bola slabšia. Asi po siedmich týždňoch zmizli všetky bolesti a stuhnutosť. Už zasa môžem všetko robiť, dokonca pomáhať v stajni (máme poľnohospodárstvo).

Dokumentarfilm

Dokumentární film:
Fenomén
Bruno Gröning”

Data filmových představení v mnoha městech celosvětově

Nakladatelství Grete Häusler Verlag

Nakladatelství Grete Häusler Verlag: Velký výběr knih, časopisů, CD, DVD a kalendářů

fwd

Vědci přicházejí ke slovu:
zajímavé aspekty k
učení Bruno Gröninga