Uzdravenie z astmy bronchiale

Lily Agbetsiafa (58), Accra (Ghana, Afrika)

Lily Agbetsiafa (58), Accra (Ghana, Afrika)Moje utrpenie začalo, keď som mala asi 23 rokov. Lekár mi diagnostikoval chronickú astmu. Sprevádzala ma vyše 30 rokov. V priebehu času sa záchvaty stále viac zhoršovali. Nastupovali znova a znova, niekedy dva až trikrát denne a boli čiastočne veľmi silné. V tých chvíľach bolo pre mňa veľmi ťažké dýchať a vôbec chytiť dych. Nikdy som bez záchvatu nebola ani týždeň. Môj muž ma často vozieval do nemocnice, zvlášť v noci som bývala v kritickom stave kritický, niekedy som si myslela, že sa zadusím.

Sprej vždy so sebou

Inhalačný sprej som mala vždy nadosah – cez deň vo vrecku a v noci pod vankúšom. Bol popri tabletkách, ktoré som musela užívať, nevyhnutnou pomocou pri záchvatoch. Vyskúšala som aj naše tradičné rastlinné lieky, ale tie vôbec nepomáhali. Po všetky tie roky som pracovala v kancelárii. Diagnóza lekárov znela: alergická aj nealergická astma bronchiale. Reagovala som napríklad na silné parfumy, prach a kuchynské výpary. Dokonca aj studené nápoje mohli vyvolať záchvat.

Presvedčená o nevyliečiteľnom

Žiaden z tých mnohých lekárov, žiadna z terapií, ktoré u mňa vyskúšali, nič mi natrvalo nepomohlo. Nášho všeobecného lekára, lekára obsadzujúceho lôžka v mestskej nemocnici pre výučbu, som celý deň mohla dosiahnuť. Ako v mojej vlasti Ghane, tak i v našej rodine platí astma za nevyliečiteľnú chorobu, tak som to prijala aj ja, ešte k tomu aj môj otec a obidve staršie sestry trpeli na ňu až do smrti.

Zrazu to bolo preč

V júni 2002 mi môj muž priniesol domov úvodný zošit do učenia Bruno Gröninga a rozprával o všetkých tých „zázrakoch,“ ktoré toto učenie v mnohých ľuďoch prebudí život a že aj ja sa môžem uzdraviť. Tak som v júli 2002 aj ja bola uvedená do spoločenstva v Akre, nasledovala som učenie s veľkým nadšením a pravidelne som sa einstellen spolu s manželom. Bola som presvedčená, že jedného dňa budem zdravá. Veľmi ma posmelilo čítanie správ o úspechoch. Po poslednom masívnom ataku 12. decembra 2004 som nasledujúceho rána 13. decembra pocítila, že som voľná. Až dodnes som už nikdy nemala žiadny záchvat, nepotrebujem lieky ani inhalačný sprej. Teraz už môžem robiť všetko, napríklad stúpať hore po schodoch, dýchať kuchynské výpary aj silné parfumy, atď.

Lekársky komentár:

Astma bronchiale je chronické zápalové ochorenie dýchacích ciest, pri ktorom dochádza k záchvatovitému zúženiu priedušiek s obmedzením výdychu a z toho vyplýva nedostatok vzduchu. Podobne ako tu, v 80-tich percentách prípadov u dospelých ide o zmiešanú formu alergickej a nealergickej astmy bronchiale, ktorá sa bežne ošetruje kortizónom, liekmi rozširujúcimi priedušky ako sú sympatikomimetiká, Teofylín, Anticholínergiká. To prispelo u pani Agbetsiafa k zmierneniu, ale nikdy nedošlo k uzdraveniu. Po 35-ročnej histórii ťažkého utrpenia, ako ho tu opisuje, by sa už uzdravenie nedalo očakávať. Preto jej náhle uzdravenie možno pripísať súvislosti s príjmom Heilstromu podľa učenia Bruno Gröninga. Z hľadiska klasickej medicíny sa to nedá vysvetliť.

Dokumentarfilm

Dokumentární film:
Fenomén
Bruno Gröning”

Data filmových představení v mnoha městech celosvětově

Nakladatelství Grete Häusler Verlag

Nakladatelství Grete Häusler Verlag: Velký výběr knih, časopisů, CD, DVD a kalendářů

fwd

Vědci přicházejí ke slovu:
zajímavé aspekty k
učení Bruno Gröninga